• Nieuw Mail Beleid

  • Het Gumblar virus nog steeds actief

  • Byte in het nieuws

Nieuw Mail Beleid

Doordat het nieuwe spamverbod in werking is gegaan, hebben we bij Byte ook het een en ander moeten aanpassen in onze mailuitingen. Byte maakt vanaf nu onderscheidt in twee soorten e-mailcategorieën, namelijk Byte ServiceMail (noodzakelijk voor dienstverlening) en Byte NewsMail (aanvullende optionele informatie).

Lees hier meer over op de pagina Byte Mail.

Het Gumblar virus nog steeds actief

Gebruikers van verouderde versies van Adobe Reader of Adobe Flash lopen een groot risico slachtoffer te worden van de Gumblar internetworm. Hoewel het virus Gumblar al sinds maart dit jaar bekend is, raken er hedendaags toch nog steeds pc's besmet met het virus. Behoedt u zich voor dit virus door (op de link te klikken en) de informatie door te lezen en de gegeven tips op te volgen.

Meer informatie over het Gumblar virus. 

Byte in het nieuws

Afgelopen zomer heeft Byte een onderzoek gedaan naar de manier waarop banken hun websites beveiligen. Uit dit onderzoek bleek dat veel banken in hun online beveiliging een achterstand hebben opgelopen. Eén van de bekendste en meest zichtbare veiligheidsmaatregelen van de banken is een SSL-certificaat (Secure Sockets Layer) op de website. Indien een site een SSL-certificaat heeft, wordt er in de webadresbalk een slotje getoont. Een zichtbaar hangslotje in de browser zou moeten aantonen dat de bezoeker daadwerkelijk op het beveiligde gedeelte van de betreffende bank zat.

Maar dit kenmerk is voor een deel achterhaald. Criminelen zijn erin geslaagd om de zichtbare veiligheidskenmerken bij online bankieren met succes na te bootsen. Het is eenvoudig om een websites eruit te laten zien als de originele websites van banken. In werkelijkheid gaat het om goed nagemaakte kopieën die in handen zijn van criminele organisaties. Deze nagebouwde bankwebsites kunnen eveneens voorzien zijn van een SSL-certificaat en hebben ook de veilig gewaande slotjes. De uitgevers van SSL-certicaten beoordelen soms marginaal de identiteit van de domeinhouder.

Voor de SSL-beveiliging is al twee jaar lang een alternatief voorhanden, maar die werd afgelopen zomer nog maar door dertig procent van de onderzochte banken gebruikt. Het gaat hier om de zogenaamde EV SSL-standaard. EV staat voor extended validation en is een nieuwe verbeterde variant van het slotje in de adresbalk. Websites die zijn gecertificeerd volgens het EV SSL-protocol zijn herkenbaar aan de groene adresbalk in de browser. Deze is niet te kopiëren of na te maken door criminelen. Die zijn evenmin in staat om een gekopieerde bankwebsite te voorzien van een EV SSL-certificaat.

Met de resultaten van het onderzoek is Byte afgelopen zomer ook naar buiten getreden en we hebben daarmee een nieuwsitem in Netwerk behaald. Hoewel de Nederlandse Vereniging van Banken het toen nog weg wuifelde (het is allemaal zo slecht nog niet), gaan er nu toch steeds meer banken (bijvoorbeeld de Rabobank vanaf 16 sept) overstag door het oude hangslotje aan te vullen met de groene balk.

Lees hier meer over op het publicatie gedeelte van onze site: