We proberen de kwaliteit van onze kennisbank voortdurend te verbeteren.
Geef de informatie op deze pagina een waardering met de slider hierboven.
Mail Auto Responder
Een Autoresponder is een programma of script dat op een mailserver zorgt voor het automatisch beantwoorden van binnenkomende e-mail met een van te voren opgestelde tekst.
Bijvoorbeeld
U gaat op vakantie, maar u wilt dat uw klanten netjes een reactie op hun e-mail krijgen. Een voorbeeld van de Autoresponder kan dan zijn :
Geachte klant,
Van 1/7/2008 tot 31/7/2008 ben ik op vakantie. Voor lopende zaken kunt u terecht bij mijn collega Erik van Woudrichem (erik@demo-onderneming.nl). Voor urgente zaken kunt u contact opnemen met 0123-456789.
Vriendelijke groet,
Jan Klaasen
Tip! In plaats van een Autoresponder kunt u ook een e-mail doorverwijzing maken, zodat de e-mail bijvoorbeeld tijdelijk naar uw collega wordt doorgestuurd. Hoe u dit kunt doen, kunt u lezen op de pagina Nieuw E-mailadres onder het kopje "Een e-mailadres doorverwijzing maken".
Autoresponder van Byte
Byte heeft een Autoresponder mogelijkheid voor al uw e-mailadressen. Zodra er e-mail voor u binnenkomt op de server van Byte en u heeft een Autoresponder voor het betreffende e-mailadres ingesteld, wordt de door u ingestelde tekst naar het envelope sender adres gezonden. Het kan gebeuren dat een Autoresponder een bericht stuurt naar een adres waar een andere Autoresponder ook automatisch de e-mail beantwoordt. Om te voorkomen dat er een gevecht tussen de twee Autoresponders ontstaat, verstuurt de Autoresponder van Byte maximaal eens per twee dagen een e-mail naar de verzender.
Aanzetten
U kunt de Autoresponder zelf instellen op het Service Panel:
- Log in op het Service Panel.
- Klik op de domeinnaam (verbonden aan het mailadres) en ga naar het tabje Instellingen en dan de knop E-mail.
- Klik op het Autoresponder icoontje (het huis icoontje) die achter elke e-mailbox staat (zo kunt u elke e-mailbox apart instellen) om naar de Autoresponder pagina te gaan.
- Op de Autoresponder pagina kunt u zelf een onderwerp en een Autoresponder tekst invoeren (of laten staan wat er al staat).
- Klik op het Agenda icoontje om in te stellen van wanneer tot wanneer de Autoresponder in werking moet zijn. Dit kunt u doen door de dagen te selecteren.
- Klik op de knop Activeren om de Autoresponder daadwerkelijk aan te zetten.
Uitzetten
Als u de Autoresponder wilt uitzetten, doet u het volgende:
- Volg de hierboven beschreven eerste 3 stappen om op de Autoresponder pagina te komen.
- Klik op de knop Deactiveren.
- Indien u via het Agenda icoontje de dagen heeft geselecteerd waarop de Autoresponder actief dient te zijn, zal de Autoresponder automatisch gedeactiveerd worden na de geselecteerde dagen.
Kan ik een autoresponder instellen?
U kunt op service.byte.nl voor al uw e-mailadressen eenvoudig een Autoresponder instellen. Iedereen die u dan een e-mail stuurt, ontvangt een "out of office" bericht. Zie de pagina http://www.byte.nl/docs/Mail-Auto-Responder.html hoe u de Autoresponder kunt instellen.
Tip: U kunt u e-mail ook tijdelijk naar uzelf, maar ook naar een collega laten sturen (door een doorverwijzing in te stellen). Zie hiervoor de pagina http://www.byte.nl/docs/Mail-Nieuw-Emailadres.html onder het kopje "Een e-mailadres doorverwijzing maken".
De huidige waardering is: 100/100 (1 stemmen)- Deze pagina is het laatst bewerkt op 13 feb 2012 om 15:12.
- Deze pagina is 2.940 keer bekeken.